18.9 C
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

Στην παράταση… Φασούλας!

Με ένα γκολ του Φασούλα στο 105ο λεπτό, η Νέα Σμύρνη νίκησε 1-0 τον Παράδεισο και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Είχαν προηγηθεί 90 “άκαρπα” λεπτά της κανονικής διάρκειας και η αποβολή του Καραλή για τους φιλοξενούμενους στο τελευταίο λεπτό. Μετά το γκολ, οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Παναγόπουλο και ακόμα αρκετές ευκαιρίες για να πετύχουν και άλλα τέρματα.
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ: Γερογιάννης, Αρβανιτάκης, Μακρογκίκας, Κολλινιάτης, Κουτής, Λιάκος, Κουτσοποδιώτης (46′ Παναγόπουλος), Αθανασίου, Φασούλας, Καραμίντζας (71′ Μυλωνάς), Θεοδωράκης (46′ Κοτζαμάνης)
ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ: Αγγελάκης, Μότσιος, Παπαστεργίου (80′ Τσαμουρτζής), Κανέλλος, Στούλης, Καραλής, Ζιώρης (62′ Ράπτης), Δήμος (83′ Κολέτσης), Πέττας, Λεφάκης, Καπλάνογλου (108′ Ξινογαλάς).