ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

“Έβγαζε” φωτιές ο Ήφαιστος!

Ο Ήφαιστος επικράτησε με 3-0 του Περαμαϊκού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Πειραιά και θα τεθεί αντιμέτωπος με τους ερασιτέχνες του Ιωνικού.
Καλύτεροι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν πριν το ημίχρονο με 2-0 χάρις τα ισάριθμα τέρματα του Βάσιου. Στην επανάληψη και παρά το γεγονός, ότι ο Ήφαιστος αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από την αποβολή του Κρίστο, έφτασε και σε τρίτο γκολ με το εξαιρετικό φάουλ του Αμπάς.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τους:
ΗΦΑΙΣΤΟΣ : Σπαχίου, Λοκόσης , Μπένα  ( 79’ Χρυσογονίδης) , Εφραιμίδης ( 65’  Κοψιδάς), Βασίου, Αμπάς, Σιδηρόπουλος, Μεταξάς( 84’ Παπαδάτος Κ.), Ζίου, Κρίστο, Κούτρης( 62’ Παπαδάτος Δ.)
ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Σταυράκογλου,Σακελλάριος, Μαγδαλόπουλος( 53’ Παρίσης) , Μαγιάτης, Μαυράκης, Φλέγγας, Πάχος, Πούτος (79’ Κυπριώτης), Παπακαλοδούκας, Κοβιός ( 73’ Καλούδης) , Σπαρίδης