Μία αγωνιστική έμεινε μακριά από τις νίκες η Νέα Ιωνία, καθώς σήμερα επέστρεψε στα τρίποντα, μετά από την επικράτηση της με 3 – 1 επί του ΓΣ Αργυρούπολης.
Το σκορ διαμορφώθηκε στο β’ μέρος με τον Καφετζή να ανοίγει το σκορ στο 47’. Στο 51’ ο Γκρεβτσίδης έφερε το ματς στα ίσια, όμως οι «πορτοκαλί» δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το ισόπαλο αποτέλεσμα, καθώς με τέρμα του Παντελίδη στο 75’ και του Καφετζή στο 90’ οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη με σκορ 3 – 1.
Με τη νίκη αυτή η Νέα Ιωνία έχει πλέον 14 πόντους και είναι στην 8η θέση. Από την άλλη ο ΓΣ έμεινε στους 16 βαθμούς και βρίσκεται στην 7η θέση.
Το διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης ήταν οι Πετράκης, Κονισπολιάτης και Κοντοπάνος