Η Λυκόβρυση πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο, που τον βοηθάει να ανασάνει στον βαθμολογικό πίνακα. «Θύμα» των «Λύκων» έπεσε ο Πανερυθραϊκός, του οποίου επιβλήθηκε με 1 – 0.
Το τέρμα που έδωσε το τρίποντο στην Λυκόβρυση σημείωσε ο Καβαλάρης στο 70’, με τους γηπεδούχους να κρατάνε ως το τέλος του αγώνα το υπέρ τους αποτέλεσμα.
Με τη νίκη αυτή η Λυκόβρυση έχει πλέον 10 βαθμούς και βρίσκεται στην 13η θέση, ενώ ο Πανερυθραϊκός συνεχίζει να ισοβαθμεί με την Κηπούπολη, ενώ έπεσε στην 8η θέση.