Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - 7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣΓ' ΕΘΝΙΚΗ

Live Score: Άγιος Ιερόθεος – Κηφισιά (Γ’ Εθνική – 7ος όμιλος – 8η αγωνιστική)

Συνδεθείτε εδώ μαζί μας και παρακολουθείστε ζωντανά, την εξέλιξη της αναμέτρησης Άγιος Ιερόθεος – Κηφισιά, για την 8η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ένα πολύ μεγάλο ματς, που μπορεί ακόμα και να αλλάξει τις ισορροπίες στο πρωτάθλημα, αναμένουμε στο Δημοτικό Στάδιο Χωράφας, καθώς οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας καλούνται να αντιμετωπίσουν έναν πολύ δύσκολο και ανταγωνιστικό αντίπαλο, όπως είναι ο Άγιος Ιερόθεος.

Υπενθυμίζουμε, πως 5 βαθμοί και δύο θέσεις χωρίζουν τις δύο ομάδες στον βαθμολογικό πίνακα, με τους γηπεδούχους να διαθέτουν 13 και τους φιλοξενούμενους 18.

Μείνετε μαζί μας, έως ότου γίνουν γνωστές οι επιλογές του Ισίδωρου Σταυριανού και του Νίκου Κούστα για τους 11 που θα ξεκινήσει ο καθένας στο γήπεδο.

«Άρχοντας» της σημερινής αναμέτρησης είναι ο κ. Γιώργος Φωστέρης, με βοηθούς τους Κουρμαδιά και Κουλοχέρη.

• Γνωστές έχουν γίνει οι εντεκάδες των δύο ομάδων
  • Άγιος Ιερόθεος (Ι. Σταυριανός): Παχατούρας, Σάσσαλος, Κατσούλης, Χαραλάμπους, Μαρτίνος, Αλεξίου, Ζαφειράκης, Χατζηλάμπρος, Συρεγγέλας, Αργυρίου, Αντωνόπουλος Β.
  • Κηφισιά (Ν. Κούστας): Αντωνόπουλος, Παπαγγελής, Μκρτσιάν, Έσλερ, Γκοτοβός, Ποζατζίδης, Παυλάκης, Παπασάββας, Κρητικός, Ζέλο, Τετέι
Το ζέσταμα της ομάδας της Κηφισιάς
Το ζέσταμα της ομάδας του Ιερόθεου

• Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει σε μερικά λεπτά η μεγάλη αναμέτρηση μεταξύ του Αγίου Ιερόθεου και της Κηφισιάς. Διακριτικά μπλουζάκια φόρεσαν οι φιλοξενούμενοι για τη ρήξη χιαστών που υπέστη προ ολίγων ημερών ο Χάρης Ρεντζής
  • Και έχουμε σέντρα στο Γήπεδο της Χωράφας!
  • 7′ – Δύο προϋποθέσεις για γκολ έχει δημιουργήσει στα πρώτα λεπτά ο Ιερόθεος, χωρίς να έχει όμως μετουσιώσει κάποια μέχρι τώρα
  • 9′ – Πολύ καλή στιγμή για την Κηφισιά, τη σέντρα του Έσλερ δεν κατάφερε να σπρώξει στα δίχτυα με προβολή ο Παυλάκης
  • 18′ – Σκληρό φάουλ κάνει ο Αργυρίου στον Παπαγγελή και δικαίως δέχεται την κίτρινη κάρτα
  • 27′ – ΓΚΟΛ, το 0-1 κάνει η Κηφισιά μετά το εύστοχο πέναλτι του αρχηγού, Στέλιου Κρητικού! Το κέρδισε ο Παυλάκης ο οποίος μετά από μία νικηφόρα κόντρα, έφυγε μόνος του και ο αμυντικός αναγκάστηκε να τον ανατρέψει
  • 34′ – Το δυνατό και συρτό σουτ του Παπαγγελή πέφτει και μπλοκάρει ο Παχατούρας
  • 34′ – Μερικά δευτερόλεπτα μετά, ο Τετέι φεύγει μόνος του στον κενό χώρο και χάνει τεράστια ευκαιρία για το 0-2, καθώς στέλνει τη μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια!
  • 45′ – Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Το προβάδισμα έχει η Κηφισιά απέναντι στον Άγιο Ιερόθεο, με το εύστοχα εκτελεσμένο πέναλτι του Κρητικού
Η είσοδος των δύο ομάδων στο γήπεδο

• 45′ – Το δεύτερο ημίχρονο αποτελεί γεγονός! Σε καμία αλλαγή δεν προχώρησαν οι προπονητές των δύο ομάδων
  • 46′ – Επικίνδυνα μπήκε ο Παυλάκης στην περιοχή του Ιερόθεου, την πάσα του όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε ένα καλό σουτ ο Τετέι
  • 52′ – Πρώτη αλλαγή στο ματς και είναι για τον Ιερόθεο, τη θέση του Αντωνόπουλου Β. θα πάρει ο Κότοφ
  • 55′ – Απαντάει ο Νίκος Κούστας στην αλλαγή του κ. Σταυριανού, βγαίνει ο Ποζατζίδης, ώστε στη θέση του να μπει ο Καμινιώτης
  • 60′ – Το συρτό σουτ που έκανε εντός περιοχής ο Ζαφειράκης, μπλοκάρει εύκολα ο Αντωνόπουλος, κανένας σοβαρός κίνδυνος για την Κηφισιά
  • 61′ – Ακόμα μία αλλαγή για τον Άγιο Ιερόθεο, ο Αργυρίου αποχωρεί και τη θέση του παίρνει ο Κομνηνός
  • 63′ – Πιέζει όλο και περισσότερο ο Ιερόθεος για την ισοφάριση και η ένταση του αγώνα έχει ανέβει σημαντικά
  • 64′ – Πολύ καλή προσπάθεια του Κομνηνού με το σουτ από τα πλάγια, με γροθιές έδιωξε ψηλά ο Αντωνόπουλος
  • 67′ – ΓΚΟΛ! Το 0-2 κάνει ο Τετέι ο οποίος κέρδισε μία σημαντική κόντρα και παρά το κακό αρχικά κοντρόλ του, εκμεταλλεύτηκε την έξοδο του Παχατούρα και πλάσαρε στην απέναντι γωνία της εστίας
  • 69′ – Καλό πλασέ κάνει ο Κομνηνός, αλλά ο Αντωνόπουλος δεν ανησυχεί και μπλοκάρει με ευκολία
  • 73′ – Στη δεύτερη αλλαγή του προχωράει ο κ. Κούστας, τη θέση του Ζέλο παίρνει ο Πρίτσας
  • 78′ – Το βολέ του Έσλερ μετά το διώξιμο της άμυνας του Ιερόθεου καταλήγει αρκετά ψηλά, κανένας κίνδυνος για την εστία του Παχατούρα
  • 84′ – Δύο ακόμα αλλαγές για την Κηφισιά, Παπαγγελής και Τετέι δίνουν τις θέσεις τους στους Κοντογιάννη και Σιμάκου
  • 86′ – Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Παπασάββας. Το φάουλ εκτελεί ο Τσερκώνης για τον Ιερόθεο και η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω από την εστία του Αντωνόπουλου
  • 90′ – Σταθερά με το 0-2 μπροστά η Κηφισιά η οποία οδεύει προς ακόμα μία πολύ μεγάλη νίκη
  • 90’+ – Καλή ευκαιρία για το 0-3 χαραμίζει ο Κρητικός. Δεχόμενος πίεση έκανε το τελείωμα με το αριστερό, αλλά ο Παχατούρας μπλόκαρε
  • 90’+5 – ΓΚΟΛ! Το 1-2 κάνει ο Χρήστου, μετά από κόρνερ. Ο λάθος υπολογισμός του Αντωνόπουλου οδήγησε τη μπάλα στα πόδια του και έκανε εύκολο τελείωμα
  • 90’+ – Λήξη στην αναμέτρηση, η Κηφισιά κάνει το 7/7 απέναντι στον Άγιο Ιερόθεο με το τελικό1-2, κρατώντας το απόλυτο στις νίκες και συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία της στον 7ο όμιλο!

Σας ευχαριστούμε που παραμείνατε σε ακόμα ένα Live Score του AbolaSport!