Β΄ ΕΠΣΑ - 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Φορτσάρει ο Άτταλος με επική ανατροπή!

Για τα καλά έχει αφήσει πίσω της το κακό ξεκίνημα η ομάδα του Γαληνού Νικολαΐδη που έκανε ένα τρομερό… come back στην αναμέτρηση με την Αλσούπολη και κοιτάζει ξανά προς τις πρώτες θέσεις!

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ – ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ 1-3

Τι και αν βρέθηκε να χάνει μέχρι το 86’; Ο Άτταλος Νέας Φιλαδέλφειας πέτυχε την ανατροπή της χρονιάς! Πρώτα ισοφάρισε σ’εκείνο το σημείο με την κεφαλιά του Τούντα, ενώ στο 90’ ο Γουδέλης με πέναλτι (ανατροπή Χρυσανθακόπουλου) έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους! Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κουλόλι.

Οι γηπεδούχοι είχαν βρεθεί να προηγούνται από το 21’ με το σουτ του Πρίφτη.

Διαιτητές: Τσαγκάρης, Δημητρακόπουλος-Κούλης

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ (Θανάσης Ψύλλιας): Κωτσάκης, Μωραΐτης, Κιάρρι, Χρονόπουλος (86′ Αγγελής), Θωμάκος, Γιαννιός, Πρίφτη, Τσούκας, Νταβούλ, Παπαδόπουλος (75′ Νταβιτασβίλι), Χαλάς

ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ (Γαληνός Νικολαΐδης): Μπακόλας, Κορλιές (80′ Χρυσανθακόπουλος), Τούντας, Γκουντελίτσας, Καρδαράς, Μποζινάκης, Πάππος, Κουλάι (46′ Πλεξίδας), Κουλούρης, Κουλόλι, Σκέμπρι (46′ Γουδέλης).